Certyfikaty SSL

Przeglądając moje ulubione strony internetowe zauważyłem, że ciężko w sieci znaleźć coś konkretnego na temat SSL nie wiem czym to może być spowodowane. Może firmy oferujące mają coś przed nami do ukrycia. Postanowiłem to sprawdzić więc zadzwoniłem do kilku firm i zadałem pytania, na które odpowiedzi próżno było szukać w sieci. I tak miła Pani [...]

Przeglądając moje ulubione strony internetowe zauważyłem, że ciężko w sieci znaleźć coś konkretnego na temat SSL nie wiem czym to może być spowodowane. Może firmy oferujące mają coś przed nami do ukrycia.
Postanowiłem to sprawdzić więc zadzwoniłem do kilku firm i zadałem pytania, na które odpowiedzi próżno było szukać w sieci. I tak miła Pani z wiodącej firmy oferującej certyfikaty ssl powiedziała mi, że mogę wybrać jeden z pomiędzy wielu certyfikatów znanych firm lub usługę certyfikatu. Usługa była tańsza o około 50% więc zainteresowałem się nią mocniej.
Usługa certyfikatu to kilkudziesięciu bitowy klucz, który może nas uchronić równie skutecznie co autoryzowany i podpisany certyfikat wystawiony przez odpowiednią firmę jednak podczas łączenia się ze wpisanym adresem strony – domeną – posiadającą taki klucz otrzyma informację, że użyte połączenie szyfrowane nie jest zaufane i odwiedzenie strony może doprowadzić do uszkodzenia zasobów. Zazwyczaj jest wierutna bzdura jednak, ten procent niepewności pozostaje. A osoby, które nie orientują sie w temacie w ogóle nie wejdą na stronę i po prostu uciekną z niej.
W związku z powyższym proponuję wybierać certyfikaty o odpowiedniej konstytucji, tak aby nie tracić z powodu niewiedzy innych.
W następnym artykule dowiecie się więcej o zabezpieczeniach serwerów i stron internetowych oraz ich tworzeniu, ponad to w plan jest stworzenie firm, które w sprzedaży mają serwery wirtualne.

Author: kurski

See all posts by kurski (3)

Comments are disabled in this entry.